Moto Kurye

Moto Kurye, hizmetlerin yönetimini ve temelini mesajlaşma sistemi üzerinden kullanıyor. Mesajlaşma sisteminin birçok bilişim sistemiyle karşılaştırıldığında birçok avantajı bulunmaktadır. Mesajlaşma sistemleri daha basittir ve pakette bir sorun olması durumunda dosyaların yerini alabilir. Kurye, mesajlaşma sistemini kullanarak müşterilerinden hızlı ve güncel bilgi alabilmektedir. Örneğin kısa mesaj sistemi (SMS) metnini kullanabiliriz ve ardından kabul edilen mesajdan bir yanıt gönderebiliriz. Ve bununla birlikte tekrarlanan onaylara ihtiyacımız yok. Bu mesajın uygulanması ümidiyle müşteri Moto Kurye‘den kullanılacak hizmete karar vermekte çok daha kolay bir zaman geçirecektir. Vip Kurye kaliteyi sunmaya ve her müşteriye asli görevini benimsemeye odaklanmıştır.

Güvenilir ve memnun müşteriler ana hedeflerden biri olmalıdır, çünkü bunlar başka bir amaca ulaşmanın, en iyi ve kaliteli hizmeti vermenin ilk adımlarıdır. Ucuz Kurye, kurye, paket gönderimi, noter vekil taşıma, personel taşıma ve atama hizmetleri sunan bir motosikletli kurye hizmetidir. Hizmetlerimiz mevcuttur ve uygun fiyatlıdır. Moto Kurye Ocak 2008’de Sarıyer  ilçesinde kurulmuş olup, Ocak 2009’da Ümraniye beldesindeki yeni ofisimize taşındık. İlk etapta Sarıyer ve Eyüpsultan Gaziosmanpaşa ilçelerinde hizmetlerimize başladık. 2009 yılı başında İstanbul geneline hizmet verecek şekilde genişledik. Moto Kurye, son dönemde kurye sektöründe lider bir firma olmak amacıyla serikurye.net web sitesi  ile işbirliği yaparak uluslararası kurye hizmetleri sunmayı planladı. Bu koordinasyon hayallerimize ve gelecek perspektiflerimize ulaşmanın ilk adımlarından biri oldu. Kurye Türkiye’de bir kargo şirketidir. Kurye kelimesi Türkçede kurye anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Kurye, paketlerin müşterilere teslim edilmesiyle ilgilenmektedir. Moto Kurye, İstanbul bölgesi ve çevresinde faaliyet göstermektedir. Bu şirket, Türk asıllı birkaç iş adamının sahibi olduğu küçük bir firmadır. Bu firma, hızlı paket teslimatı sağlamak için çok maliyetli motosikletlere yatırım yaptığından güçlü bir mali desteğe sahip. Kurye, İstanbul’un kalabalık bölgesinde faaliyet göstermektedir. Kurye hizmetlerini kullanmanın bir avantajı, malları bölgeden bölgeye aktarmaları ve böylece müşterileri malları kişisel olarak toplama veya gönderme zahmetinden kurtarmalarıdır. Bir diğer artı noktası ise trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çok daha hızlı çalışıyorlar. Bunun nedeni, hızlı teslimatı sağlamak için motosikletlerini istedikleri yere park etmeleridir.

Bu sebeplerden dolayı İstanbul Motor Kurye kurulduğu günden bugüne çok yol kat etmiştir. İnsanlar artık posta ve diğer paketleri geleneksel Kanun Yolu yerine  Kurye üzerinden göndermeyi tercih ediyor. Dünya genelinde şehirler ulaşımın ve kurye hizmetinin önemi nedeniyle yollar ve otoyollar ile birbirine bağlıdır. Küreselleşme için, özellikle lojistik ve dağıtım alanında bu birbirine bağlılığın sürdürülmesi gerekiyor. Ekonomik kalkınma ve ilerleme verimli bir ulaşım sistemiyle ilişkilidir. Kurye hizmeti, küçük eşya paketlerinin bir yerden başka bir yere taşınması için herhangi bir şirket tarafından sağlanan bir hizmettir. İlaç Kurye de bu işle uğraşan kargo ve uçak kargo firmalarından biridir. İstatistiklere göre küresel ticaretin %90’ı malların ülkeler arasındaki hareketine bağlı. Bu, malların istenilen varış noktasına taşınmasında kurye hizmetinin rolünün ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Malların hareketinin zamanında ve güvenli bir şekilde olması gerekir. Günümüzde pek çok firma, sözleşme imzalayarak müşterilerine mallarını zamanında teslim etmenin önemini anlıyor. Belirli bir firmanın malları zamanında teslim edememesi, malları teslim alması gereken müşteri açısından kötü bir imaj yaratacaktır. Ürünlerin teslimatındaki herhangi bir gecikme müşteriyi üzebilir ve iş kaybına yol açabilir. Tek bir müşterinin bile kaybolmamasını sağlamak için şirketin mallarını zamanında teslim edecek bir çözüm bulması gerekiyor ve bu noktada kurye hizmetini kullanacaklar. Malların belirli bir süre içinde teslim edilmesi, şirketin müşterinin sadakatini korumasına yardımcı olacaktır. Bunun nedeni, şirketin dahili mal teslimatı ile kurye hizmetinin kullanılması karşılaştırıldığında sonuçların hala farklı olmasıdır. Normal Kurye, mevcut birçok kargo firması arasından müşteri memnuniyeti adına kargo konusunda birçok hizmet sunmaktadır. Bunun nedeni sunulan hizmetlerin güvenilir olduğunun bilinmesi ve profesyoneller tarafından yapılmasıdır. Öte yandan malların güvenli bir şekilde teslim edilmesinin önemi de vardır. Bugün bildiğimiz gibi, kapkaç hırsızlığından malların zimmete geçirilmesine kadar pek çok suç, kurye hizmeti operasyonlarını hedef alıyor. Ekspres Kurye‘yi kullanarak müşterilerin endişelenmesine gerek yok çünkü tüm risklerin önüne geçilebiliyor. Bunun nedeni Kurye’nin malları güvenli koşullarda teslim etmesi ve teslim edilen mallarda herhangi bir kayıp ve hasar riskinin azalmasıdır. Bu, “Doğru hizmet için doğru adres!” sloganına uygundur. Moto Kurye‘yi kullanarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Müşterilerin, gönderilerini taşıması için bir arkadaşlarına veya arkadaşlarının arkadaşlarına vererek zaman kaybetme olasılıkları daha azdır. Bunun yerine müşteriler Şehirlerarası Kurye ile gönderiyi veya belgeyi tam lokasyona göndererek bu zamandan tasarruf edebilirler. Hızlı Kurye, posta, internet ve telefona göre çok daha ucuz teslimat hizmeti vererek gönderinizin yerine ulaşmasını garanti eder. Tüketiciler paralarından tasarruf edebilirler. Motor Kurye, müşterilerinin artık sadece teslimat için yeni personel tahsis etmesine gerek kalmadığı için işlerinde verimlilik elde etmelerine destek oluyor. Şirketin düşük maliyetle ve uygun sürede çalışması sayesinde tüketiciler Acil Kurye’nin sunduğu hizmet verimliliğinden kazanç elde edecek. Maliyet ve zaman verimliliği ile müşterinin malının, getirilecek malın paketlenmesine kadar teslim edilmesi kolaylaştırılacaktır. Ayrıca Kurye, kuryenin müşterinin yanına gelip paketi müşteriden alması nedeniyle zamandan tasarruf sağlayan bir seçenektir. Bu, müşterinin ambalajı kurye ofisine teslim etmesinden farklıdır. Müşterinin paketi kargo şubesine teslim etmesi müşteriye ekstra maliyet ve zaman kaybı yaşatacaktır.