Sosyal Medyada Biz}

Hızlı Kurye

Hızlı Kurye  , kış geldi motorlu kuryeler için çile zamanı biz motorlu kuryeler için kış geldiği zaman almamız Gereken bazı önlemler olur bunlardan bazıları ve en önemlisi lastiklerdir bunları alırken bindihimiz Motora uyumlu ve kaliteli lastikleri tercih etmeliyiz çünkü kışın bilindik üzere genelde havalar Yağışlı geçer ve diğer bir konu ise motorumuzun kışlık bakımı bunu normaldede yaparız ama kışın Biraz daha dikkat etmeliyiz.

Bunların en başında zincir ve dişli bakımı gelir normalde motorlu Kuryeler zinciri havalar iyiken 500 km yağlaması gerekir ama kışın hava genelde yağışlı olduhundan 200 km de bir yağlanması gerekmektedir bi diğer bir konu ise motorsikletin ateşleme sistemidir.

Bunun en başında pipo dediğimiz parçadır bu çok önemlidir bu parça belli bir km den sonra özelliğini Kaybeder bu parça çok pahalı bir parça değildir ama motor için hayati önem taşır. ben bir motorlu Kurye olarak bu parçayı her sene kışa girerken değiştirin derim. çünkü o parçanın üzerinde bulunan Silikonlar özelliğini kaybeder ve içine su alır ve motorunuz çalışmaz yolda kalırsınız yolda kamak ta Bir motorlu kurye için çile demektir.

bir diğer konu ise motorumuzun yağıdır buda çok önemlidir Zamanında değişmez ise özelliğini kaybeder ve ciddi arızalara neden olur ben bir motorlu kurye olarak derim ki motorumuza koya bildihimiz (bu çok önemli)motorumuza en uygun ve kaliteli yağı Koyalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN