Aylık arşivler: Mart 2022

Moto Kurye Nedir

Kurye ne iş yapar?

Faturalarınızın hızlı ve direkt birinci elden teslimatını yaparak tahsilat sürecinin kısaltılmasında,
Açılış, davet ve her türlü organizasyonuz için toplu dağıtım hizmetini saatler içinde sağlanmasında
Örnek prototip ve numune çalışmalarınızın satın alacak müşterinize zarar görmeden ulaştırılmasında,
Diş ve Diş protezlerinin diş depolarından temini sağlayıp hastanın muayene saatinden önce temininde,
Pasaport, vize ve bilet işlemlerinizde hizmet sağlayıcınız ile ilgili olan evrakların temini ve teslimatında,
E-Ticaret ve İnternet’den satış yapan kurum ya da şahıs firmalarının ürün teslimatı ve tahsilat hizmetlerinde,
Evde ya da ofiste unuttuğunuz çanta, laptop, telefon, anahtar, pasaport ya da sizin için aciliyet gerektiren her türlü cihaz ya da ekipmanın tesliminde,
Adliye, Maliye, Vergi Dairesi, Avukatlık büroları, Belediye, Tapu, Noter, Emniyet ve Gümrük  gibi resmi kurum ve kuruluşlarla olan evrak işlerinizde.

Kurye Nasıl Olunur?

125 cc ye kadar A1 ehliyet; 125 cc üstü için A2 ehliyet gerekmektedir. 

Kurye Maaşları Ne Kadar?

Kurye maaşları ortalama olarak şu şekildedir;

Gıda teslimat işinde bahşişler dahil 4.000 ₺ ~ 5.000 ₺
Kurye firmasında maaşlı çalışan 4.000 ₺ ~ 5.000 ₺
Kurye firmasında prim ile çalışan 4.000 ₺ ~ 6.000 ₺
Kendi firmasını kurup çalışan 10.000 ₺ ~ 15.000 ₺

Kurye tc ister mi?

Gönderi teslimatlarında kurye kimlik ibrazı ve fatura düzenlemek için T.C. NO ister.

Kurye ile isimsiz kargo gönderme

Kurye ile isimsiz kargo gönderme güvenlik gereği kesinlikle mümkün değildir.
Gönderici Ad, Soyad, Adres ve T.C.No ve Adres bilgisi ibraz edip kuryenin yanında gönderisini paketleyebilir; Alıcı kişi ise kimlik ibrazında bulunarak gönderiyi teslim alabilir.

Kurye kaça kadar açık?

Kurye firmaları hafta içi sabah 09:00’dan akşam 17:00’a kadar açıktır.

Kurye hafta sonu çalışır mı?

Cumartesi 10:00’dan 15:00’e kadar hizmet veren firmalar bu saatler haricinde ve resmi tatil ve bayramlarda nöbetçi kurye ile hizmet vermektedir.

Kurye ne kadar sürede gelir?

Gönderi için şirketimize onay verdikten maksimum 30 dakika’da kurye adresinizde olacaktır.

Kurye çağırmak ücretli mi?

Kurye ile ücretsiz olarak karşı ödemeli kargo gönderimi yapabilirsiniz.
Bu tarz gönderimlerde ödemeyi yapacak firma ya da şahıstan teyit alınır.
Herhangi bir nedenden dolayı ödeme alınamaması durumunda uğrama ücreti eklenerek kaydı veren taraftan tahsil edilir.

Kurye güvenilir mi?

Kurye firmaları bir kaç saat süresinde teslim yaptıkları için evraklarınızın kayıp ya da zayi olma şansı yok denecek kadar azdır.

Kuryeler nasıl adres bulur?

Kuryeler kendi bilgileri ve adres bulma tecrübeleri haricinde google maps, ibb haritalar gibi site uygulamaların yanında navigasyon cihazlarınıda kullanarak ilk defa gittikleri lokasyonlarda bile teslimat adreslerini çok rahat bulabilmektedirler. 

Kurye ile Kargo arasındaki fark?

Kurye özel muhafazalı çantalarla gün içi mesafeye göre 60 ile 300 dakika arasında teslimat yapar. Kargo ise toplu aktarma ve şubeler kanallarıyla 24 saat süresinde teslimat yapar.
İşinizin aciliyeti yoksa Kargo ve Kurye gibi firmaların güncel listesine Seri kurye sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uçak kargo nedir?

Aciliyeti olan kargoların geleneksel taşımacılık yöntemlerinin aksine karayolları yerine gün aşırı alıcıya teslim edilmesi için Uçak kargo hizmetinin kullanıldığı yurt içi ve yurt dışı tarifeli uçak ya da kargo uçakları ile havalimanı’nda alıcıya teslim edilmesi üzerine desi üzerinden fiyatları hesaplanan sistemdir.

Desi nasıl hesaplanır?

Desi hesaplamak için paketin En, Boy ve Yükseklikliğinin santimetre cinsinden ölçülmesi gerekmektedir.

Yurt içi desi
En x Boy x Yükseklik / 3000 olarak;

Yurt dışı desi 
En x Boy x Yükseklik / 5000 olarak hesaplanır.

Moto Kurye İstanbul Hızlı Teslimat

Hava o kadar güzel ki, ilkbaharın güzel kokuları yakmayan ama ısıtan güneşin ışıkları ile birleşiyor. Belediye otobüsü ile köprüden geçerken aralık olan camdan tatlı tatlı boğaz kokusu geliyor. Tam mevsimin ve yaşadığın şehrin güzelliği içinde hayaller kurarken, otobüsün yanından motosikletlinin biri gazlayarak geçiyor. Kulaklara zarar veren o tatsız egzoz sesi önce vızıltıya daha sonra otobüs insanlarının uğultusuna dönüşüyor.

İşte bu sırada ‘bende, bende yapabilirim!’ deyip ilk durakta inmek üzere düğmeye basıyorsun. Amacın motosikletle yapılabilecek en kolay! İş olan Moto Kurye olmak. Motosiklet sürmeyi öğrenmek, ehliyet almak, motosiklet almak, ekipman almak gibi çok önemli olmayan aşamalara girmeden direk konuya giriyorum. Belki gerçekte Motosikletli Kurye olmanın ne kadar kolay! Olduğunu anlayabilirsin.

Hava o kadar güzel ki insanlara terden vücutlarına yapışmış gömlekleri bile fazla gelirken kimisi deriden, kimisi korumalı farklı malzemeden kıyafetler giymek zorundadır Motosikletli Kurye. Çünkü Nişantaşı trafiğinde beklemekten sıkılmış bazı araç sürücüleri zort diye kapıyı açıp ağrıyan belini esnetmek için araçtan inmeyi deneyebilir. Tabi ki inemez çünkü o sırada o aracın yanından geçmekte olan motosikletli kurye kapıya çarpmıştır. İyi ihtimalle ters tarafa devrilmiş ve motorun altında kalmıştır. Aynalardan biri kırılmış, sağ elindeki fren kolu eğrilmiştir. Biraz da ha kötü ihtimalle parmakları fren kolu ile kapı arasında kalmış kırılmıştır. Biraz daha iyi ihtimalle diz kapağını kapıda bırakmış ve birkaç ameliyat ve 6 ay sonra ayağa kalkabilmiştir. En kötü ihtimalle hayatını o kapıda bırakmış tır.

Yine hava o kadar sıcaktır ki boğaz köprüsünden Avrupa yakasına geçerken Zincirlikuyu sapağında seyir halindeyken iki araba önündeki şoför camdan yarım kalan su şişesini dışarı atar. Sağa doğru 60 km ile ilerleyen virajda su şişesi yerde patlar ve viraj yapmakta olan 150’lik kurye motoru yere yayılan suda kayarak kenardaki katil bariyerlere sürüklenerek çarpar. İyi ihtimalle asfalt yanığı ile yerden kalkar. Kötü ihtimalle ölür.

Baharları ve yazı atlattın, artık geri dönüşte yok mecburen ilk kışını motosiklet üzerinde geçireceksin. Daha dikkatlisin tabii daha yavaş daha kontrollüsün. Ama kışın tehlike illaki darbeye bağlı olamayabiliyor. Yani psikolojik darbelere bakman lazım.

Esentepe adı gibi çok eser. Hatta orada bir marka plaza vardır ki plazalar bu kadar popüler olmadan da orada duran obelisk gibi bir yapıdır. Taksiden indikten sonra kapıdan içeri girene kadar çok çaba harcar insanlar, rüzgârdan, yağmurdan çok etkilenirler. Şehrin çok önemli yerli ve yabancı firmaları bu plazada ikamet ederler. Önemli CEO lar olduğu kadar önemli müdürler, asistanlar da bu plazada mesailerini doldururlar. Hatta o asistanlar gayet önemli gönderileri motosikletli kuryelerin hizmeti ile şehirde istedikleri yere ulaştırırlar. Ve o önemli asistanlar kuryenin kıyafetindeki bu pisliği görmezden gelip aldıkları hizmetin kalitesine bakarlar. Ama o plazaya maalesef kuryeler üzerlerindeki hava şartlarının etkileri sebebiyle giremezler. Yağmur, gökten yağdığı gibi tertemiz değil yerden kalkan çamurla beraber motosikletli kuryenin üzerinde hoş olmayan tatsız bir tabaka haline gelir. Elbisesi iyi olan Kurye dışardaki durumu hissetmez zaten hissetse de bu işi yapamaz. Motorunu da yakına değil yan sokağa park etmek zorundadır çünkü kuryeler plazanın önündeki otoparka park edemezler. Dolayısı ile dışardaki şartlardan etkilenmiş kuryeyi plazadan içeri girip evrak almak üzere 26. Kata çıkacakken kapıdaki güvenlik memuru önünü keser. Gerekçe kıyafetin üzerinden süzülen çamurlu yağmur sularıdır. Önce kapı girişinde bekletir. Sonra dışarı çıkartır. Hafif yollu ileri geri konuşur. 20 dakika beklettikten sonra gönderinin aşağıya gelmesi sağlanır ve kurye yoluna devam eder. Ertesi gün aynı hava şartlarında pahalı motorunu aynı plazanın parkına park eden pahalı motosiklet kıyafetleri giymiş adam aynı plazanın güvenliğinden geçerken yine dün aynı yerde görev yapan aynı güvenlik memuru vardır. Ama nedense aynı olan bir çok enstantaneye rağmen pahalı olan motosikletli adam resepsiyona hatta 26 kata kadar çıkabilmiştir. Ne var ki bunda demeyin, ikisi de aynı adam ama birinde iş elbisesi var birinde iş elbisesi yok. Yani Moto Kurye olunca o plazaya giremezsin arkadaş, çünkü etrafı kirleten bir şeysin sen. Ama iyi ihtimal en azından ölmedin hala hayattasın.

Motor olmadan motosikletli kurye olunmaz değil mi? Peki motorunu gireceğin binanın önüne koymana izin vermezler ve sana 100m ileriye bırak derlerse ne olur? Evrağı almak için motordan iner direksiyonu kitler, 100m yürür 15 kat yukarı çıkar 5 dakika bekler, aşağı iner 100m motorun yanına yürürsün. Fakat oda ne? Motosikletini çalmışlar. Ve özellikle maslak ta başına gelmiş bu olay. Hatta sen tek başına değilsin zaman içinde onlarca motosiklet bu şekilde çalınmıştır o bölgeden. Peki ne yapmalısın o zaman. Sen şehrin trafiğinden ve zaman kaybından kaçınan insanlara hizmet götürürken Evrağı almaya gitmeden önce motoru uygun bir yere park eder, motordan iner, direksiyonu kitler, arka çantadan zinciri çıkartır, uygun yere kitler kakını çıkartır, 100m yürürken terlememek için kıyafetlerini rahatlatır, plazaya gider, güvenlikten geçerken üstündeki metalleri çıkartır, resepsiyon sonrası daha yavaş çalışan yük asansörü ile 15 kata çıkarsın. Aynı yolla geri döner ve motorunun marşına bastığında fazladan ve seninle ilgisi olmayan 20 dakikayı telefi etmek için ya kurala uymazsın ya da gereksiz hızla muhtemelen kaza yaparak kötü ihtimalle ölürsün.

Motosikletli Kuryelik deyip sakın yabana atma. Henüz bir okulu yok ama hasta yakınından hakaret işiten doktor gibi olur çoğu zaman.

Ya da davayı kaybetmiş avukat gibi azarlanır çünkü onunda müvekkili para vermiştir hizmeti karşılığında.

Renk körü olan müşterisi duvar rengini ayırt edemediği için tekrar tadilat yaptırmak zorunda kalan içmimar gibi aynı yolu tekrar gitmek zorunda kalır.

Bütün kaliteli meslekler kadar zor ve şereflidir motosikletli kuryelik, lütfen bunu aklınızdan çıkarmayın.

Acil Kurye İş İlanları

Acil Kurye
Görev adı Kurye olarak bilinen personeller, içeriği belli bilinen bir paket veya bir çiçek, kağıt evrak gibi
nesneleri yine önceden belirli bir teslimat adresine iletir. Günümüzde bu durum daha çok motorlu
şekilde yapılıyor. Bunun sebebi ise acil kurye firmalarının aldığı görevleri en hızlı şekilde
yapmalarından kaynaklanıyor. Bunun yanısıra işin ekonomik boyutu da var. Bu tercih sebebi daha bir
uygun fiyatlı olduğu için bir çok firma, acil kuryelerle çalışmayı tercih ediyor. Acil kurye tercih
ediliyorsa eğer, motorlu kurye firmaları ile çalışmak gerçekten de doğru bir tercih olacaktır.
Acil kurye firmaları gerekli zamanlarda ekspres hizmeti de sunabiliyor. Ek olarak acil kurye hizmetine
ihtiyaç bulunuyorsa, acil kurye firmalarından her zaman hizmet almak mümkündür. Gönderilmesi
gereken tüm gönderiler, evraklar, en hızlı bir şekilde iletilir. Hizmetin denenmesi, pek çok kişi için
kolaylık sağlar. Çünkü süratli bir motor teslimat hizmeti ile herkesin memnuniyeti kazanılır.

Acil Kurye Firmalarının Hizmetleri Nedir?
Motorlu kuryeler, süratli ve ergonomik şekilde teslimat yapıyor
Gerektiği zamanlarda ekspres hizmeti de mevcut olduğundan acil ve mühim durumlarda
süratli bir teslimat sağlanıyor
Kurye firmaları, trafik yoğunluğuna takılmadan hizmet veriyor
Motorlu kurye sürücüleri ihtiyaç duyulan yeterlik ve belgelere haizdir
Kuryeler, mühim evrak, belge ve paketleri özenli şekilde iletir. Paketlerde bozulma benzer
biçimde bir durum söz mevzusu olmaz
Motorlu Kuryeler, güvenli ve sorunsuz bir teslimat yapa.

Acil Kuryeler Niçin Tercih Edilir?
Kurye hizmetleri, bilhassa pandemi döneminden sonrasında oldukca fazla kullanılmaya başlandı.
Fakat bu zamanda motorlu kuryeler oldukca daha ön plana çıkıyor. Bunun sebebi ise daha süratli bir
hizmet sağlamalarından kaynaklanıyor. Acil kurye son yıllarda en sık tercih edilen kurye şeklidir. Bu
şekilde motosikletle meydana getirilen kuryeler, oldukca daha süratli bir ulaşım sağlar. Ek olarak gün
içinde bile kent içi kurye ihtiyacı duyulabilir. Bu şekilde zamanlarda ise motorlu kurye seçimi ideal bir
tercih olur. Süratli bir teslimat işlemine, firmalar kimi vakit gereksinim duyabilir.
Bu yüzden firmalar bilhassa Motorlu Kurye hizmetini tercih ediyor. Paketlerin özenli şekilde
taşınması, bizzat kişilere teslim edilmesi de ek olarak tercih sebebidir. Lüzumlu görülen her durumda
motorlu kurye hizmeti alınabilir. Bu mevzuda daha detaylı informasyon sahibi olmak ve hizmet almak
için https://serikurye.net sitesini ziyaret edebilirsiniz. Acil kurye hizmeti verdiğimiz bölgeleri görmek
için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Acil kurye iş ilanları

Pandemi dönemi boyunca artan talepleri karşılamak için firmalar kendi bünyelerinde acil kurye
servisleri oluşturdu. Firmamız da bu hızlı dönem boyunca

Kendi motoruyla kurye ne kadar kazanır?
İşini kendi motoru ile yapmayan bir acil kurye normal bir acil kurye işyerinde asgari ücret ile iş başı
yapabilmektedir. Buna ek olarak acil kurye sektöründe uzun yıllar deneyimli olan kendi motosikletiyle
çalışan acil kuryelerin kazancı bahşişler de hesaba katıldığında nereden baksan 6000 ila 12.000 TL’ye
kadar çıkabilir.